Akademija za kreativno odrastanje

Djeci želimo ponuditi Akademiju kreativnog odrastanja: zanimljivo, poticajno i raznoliko okruženje. Takvo okruženje djeci i mladima pruža izazove i podiže standarde njihove uspješnosti. Kada odrastu, oni postaju stručnjaci koji ostvaruju osobne rezultate u skladu sa svojim mogućnostima u različitim područjima i svojom kreativnošću ih mijenjaju.
Projekti uključuju aktivnosti poticanja dječjeg stvaralaštva i kreativnog razvoja djece i mladih, organizaciju kreativnog provođenja slobodnog vremena djece i obitelji i suradnju s osnovnim i srednjim školama na području Maksimira.
Projekti
Akademija za kreativno odrastanjeSlikamo zajedno! - Program međugeneracijske povezanosti i aktivnog starenja
DND Maksimir organizira likovne radionice za osobe treće životne dobi.
ŠIKS-a (Školska Inovativna Kreativna Sekcija) 2014
POKROVITELJI: Grad Zagreb, Gradski ured za energetiku, zaštitu okoliša i održivi razvoj
Djeco i roditelji rastimo zajedno u Maksimiru !
POKROVITELJI: Grad Zagreb, Gradski ured za socijalnu zaštitu i osobe s invaliditetom
Zagovaranje za pozitivne promjene u zajednici

Zagovaranje je pružanje podrške određenoj zamisli, projektu ili akciji i usmjereno je na promjenu konkretnih državnih politika, zakona, procedura ili rješavanje problema u zajednici. Zagovaranje se provodi kroz zastupanje, mobilizaciju i osnaživanje.
Društvo „Naša djeca“ Maksimir djeluje kroz informiranje, educiranje, zagovaranje i organiziranje kreativnih aktvnosti za postizanje pozitivnih promjena u lokalnoj i široj zajednici, koje izravno utječu na podizanje kvalitete zdravlja, odgoja, obrazovanja i socijalne sigurnosti obitelji.
Zalažemo se za zaštitu općih i ljudskih vrijednosti i zaštitu prava i interesa djece i obitelji u skladu s Konvencijom UN-a i pravima djeteta, Poveljom o pravima djeteta u bolnici Europskog udruženja za djecu u bolnici, Strategijom Vijeća Europe o pravima djece (2012-2015) i EU Agendom za prava djece.
Upoznaj svih 9 umjetnosti!
POKROVITELJI: Grad Zagreb (programsko područje kulture mladih i slobodnog vremena)
Psihosocijalna i pedagoška podrška kronično i teško oboljeloj djeci
Kada su djeca bolesna, podršku trebaju djeca, roditelji, ali i cijela obitelj, vrtić i škola u koju dijete ide. Ponekad liječenje traje kratko i potrebna je intenzivna podrška u obliku davanja informacija, a ponekad postaje dugotrajno i nužno je uključiti više segmenata društva. Kroz psihosocijalnu podršku, igru i obrazovanje u bolnici, nastojimo pomoći djeci i roditeljima. Želja nam je unaprijediti razvoj igre u bolnicama i potaknuti institucije kako bi osigurali obrazovanje za sve srednjoškolske pacijente koji su dugo hospitalizirani. Također, organiziranjem konferencija i seminara za učitelje i odgajatelje koji rade u bolnicama u RH, nastojimo pratiti europske standarde u cjeloživotnom obrazovanju.
Međunarodni stručni skup “Učitelji u bolnici Hrvatske i Europe – zajedno“
Međunarodni stručni skup „ Učitelji u bolnici Hrvatske i Europe – zajedno“ dio je aktivnosti projekta Učimo u bolnici - obrazovanje kronično bolesne dugohospitalizirane djece…